19.01.2021

ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

У Земельному кодексі України чітко прописане правило, що земельні ділянки мають використовуватися виключно за цільовим призначенням. Недотримання цього припису загрожує відповідальністю у вигляді штрафу або позбавлення права користуватися землею.

Для того щоб мати можливість розпоряджатися землею на власний розсуд і на законних підставах, вам доведеться змінити цільове призначення ділянки. А для цього потрібен дозвіл міської, селищної, сільської ради – якщо земля знаходиться в межах населеного пункту.

Землі України за цільовим призначенням поділяються на такі основні категорії: житлового і громадського будівництва; сільгосппризначення; оздоровчого призначення; рекреаційного призначення;природно-заповідного, іншого природоохоронного призначення; промислового призначення тощо.

Крім того, основні групи включають в себе також підкатегорії. Наприклад землі, які надаються в приватну власність громадян, можуть належати до підкатегорій: для індивідуального будівництва, ведення фермерського і підсобного господарства та інших.

Зміна цільового призначення передбачає розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Тому Вам необхідно замовити у землевпорядній організації виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною її цільового призначення.

Щоб знайти таку організацію можна:

-  звернутися до сусідів чи знайомих, які вже оформили документи на землю, та запитати їх, яка організація це робила;

-  звернутися до місцевої ради – як правило, на території сільської чи міської ради працюють декілька землевпорядних організацій;

-  звернутися до районного (міського) відділу (управління) Держгеокадастру України та дізнатися, які організації працюють на території Вашого району або населеного пункту;

-  здійснити пошук в мережі Інтернет.

Розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, не потребує отримання дозволу жодним органом влади. Договір між власником земельної ділянки та землевпорядною організацією є єдиною підставою для розроблення проекту.

 

Звернутись до органу, уповноваженого приймати рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з клопотанням про затвердження проекту. Таким органом у межах населених пунктів є відповідна сільська, селищна, міська рада.

Уповноважений орган має прийняти рішення про затвердження проекту та зміну цільового призначення земельної ділянки або відмову у вчиненні таких дій.

Відмова органу влади у зміні цільового призначення земельної ділянки повинна бути мотивована і містити у собі посилання на підстави відмови. Такими підставами можуть бути:

-  невідповідність запроектованого цільового призначення вимогам закону або прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів,

-  неузгодженість цільового призначення земельної ділянки вимогам затвердженої містобудівної документації або документації із зе

Безоплатну правову допомогу з земельних питань можна отримати у Миколаївському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Миколаївка, вул. Незалежності, 71а, каб. 7( телефон+38 04857  2-20-00)

.

      Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 #Миколаївське_бюро_правової_допомоги #Безоплатна _ правова _ допомога #БПД#