19.01.2021

ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ СЕРВІТУТІВ

          На сьогоднішній час проблемою стають спори з приводу використання земельної ділянки для проїзду транспорту через сусідський двір, прогону через чужий город тварин, прокладання комунікацій через сусідню земельну ділянку.              

       Для запобігання порушення прав суміжних співвласників та дотримання правил добросусідства, варто передбачати їх вихід або примикання до шляхів сполучення, можливості приєднання до інженерних комунікацій.

     На практиці не всі ділянки отримають таку можливість, що значно ускладнює, а в деяких випадках унеможливлює ведення господарської діяльності. 

     Порядок встановлення земельних сервітутів регламентується нормами Земельного та Цивільного кодексу України.

     Право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою. Власники або користувачі земельних ділянок можуть вимагати встановлення таких земельних сервітутів: право проходу та проїзду; право прокладання та експлуатації ліній електропередач, зв’язку, трубопроводу та інших комунікацій;  право поїти свою худобу із природної водойми, прогону худоби по наявному шляху, інші земельні сервітути. 

     Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. 

    На встановлення земельного сервітуту має право власник або користувач земельної ділянки для реалізації в повному обсязі права власності або права користування земельною ділянкою.

    Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітуту, прав володіння, користування та розпорядження нею.

   Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником земельної ділянки. Право земельного сервітуту виникає після його державної реєстрації  в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на земельну ділянку.

   Реєстрація права земельного сервітуту здійснюється відповідно до порядку реєстрації прав на земельну ділянкуБезоплатну правову допомогу з земельних питань можна отримати у Миколаївському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Миколаївка, вул. Незалежності, 71а, каб. 7( телефон+38 04857  2-20-00)

.

      Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 #Миколаївське_бюро_правової_допомоги #Безоплатна _ правова _ допомога #БПД#