30.11.2020

Порядок присвоєння кадастрового номера земельній ділянці

Виходячи з реалій сьогодення обов’язковою умовою при переході права власності на земельну ділянку та об’єктів нерухомого майна, розташованих на ній (купівля-продаж, спадщина, оренда тощо) є наявність кадастрового номера земельної ділянки. 

           Присвоєння номера - обов'язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин і отримання даних з державного реєстру. 

           Кадастровий номер земельної ділянки  це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, який присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації та зберігається за нею протягом усього часу існування. він унікальний в межах держави і не може повторюватися.

Уразі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Отже,  передати в оренду, внести зміни до договорів оренди, розірвати договори оренди, здійснити відчуження, оформити спадщину неможливо без присвоєння кадастрового номера земельної ділянки та Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Для внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру необхідно звернутися до проектних організацій, які мають ліцензію на проведення землевпорядних робіт та замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

           Після розробки землевпорядної документації здійснюється державна реєстрація земельних ділянок за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором, громадяни можуть звернутись до Центру надання адміністративних послуг, розташованого за адресою : вул. Незалежності, 71  смт Миколаївка  та замовити адміністративну послугу «Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру».

Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви:

– перевіряє відповідність документів вимогам законодавства;

– за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації. 

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Відповідно державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, є адміністративною послугою, дану адміністративну послугу, можливо замовити на офіційному веб-сайті Єдиного державного порталу адміністративних послуг https://my.gov.ua/info/service/byservicescope-86/3359/details у розділі «Природні ресурси та екологія», у підрозділі «Земля».

           Ознайомитись із переліком суб’єктів господарювання в сфері землеустрою, які зареєстровані на території Одеської області відповідно до чинного законодавства, можливо на офіційному веб-сайті Головного управління http://odeska.land.gov.ua/info/litsenzovani-orhanizatsii-2/ в розділі «Напрями діяльності», у підрозділі «Експертиза».

 

Безоплатну правову допомогу з земельних питань можна отримати у Миколаївському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Миколаївка, вул. Незалежності, 71а, каб. 7( телефон+38 04857  2-20-00)

.

      Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 #Миколаївське_бюро_правової_допомоги #Безоплатна _ правова _ допомога #БПД#