30.12.2020

ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» повідомляє про намір проведення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О161726 Миколаївка – Стрюкове – Шабельники - /М-05/, км 11+680 – км 16+680, Одеська область.

Інженерне забезпечення об'єкта – не передбачено.

ТОВ "ЕКОСОЛ-Проект" виконав розділ "Оцінка впливу на навколишнє природне середовище" запланованої діяльності. В результаті проведених робіт встановлено:

1. Вплив на атмосферне повітря – в межах нормативних показників.

Джерелами утворення забруднюючих речовин при проведенні ремонтних робот є: пересипка ґрунтів та будівельних матеріалів, робота ДВЗ будівельної техніки, робота ПЕС, процеси зварки та фарбування.

Загалом, за період капітального ремонту, до атмосферного повітря викидатимуться 15 інгредієнтів забруднюючих речовин у кількості 18,7732 т. Екологічний податок становить 1902,25 грн.

Забруднюючи речовини, що викидаються джерелами утворення ЗР, розсіюються природними повітряними потоками, при цьому концентрація шкідливих речовин не перевищуе ГДК атмосферного повітря населених місць.

Джерелами утворення забруднюючих речовин при експлуатації дороги є: робота ДВС автотранспорта.

Аналіз розрахунків приземних концентрацій, що були проведені для оцінки впливу умовної ділянці автодороги на атмосферне повітря, з урахуванням фону, посвідчує, що максимальні приземні концентрації усіх забруднюючих речовин, з урахуванням фону, не перевищують ГДК атмосферного повітря і складають не більше 0,57 долів ГДК атмосферного повітря населених місць у будь-якої точці розрахункового майданчика, у тому числі, не більше 0,09 часток ГДК атмосферного повітря населених місць у контрольних точках.

2. Вплив на водні ресурси - допустимий.

Водовідведення передбачається за рахунок поздовжнього та поперечного ухилів дороги. Проектом передбачено улаштування водоскидних споруд із проїзної частини з поздовжніх лотків зі збірних залізобетонних конструкцій.

3. Вплив на ґрунт і земельні ресурси при експлуатації об'єкта відсутній.

4. Акустичне вплив - в межах нормативних показників.

Об'єкт відповідає всім нормам і вимогам Законів України «Про охорону атмосферного повітря» та «Про охорону навколишнього природного середовища», є екологічно безпечним і не зробить негативного впливу на навколишнє природне середовище.