«ПРИЗОВ ВЕСНА 2018»

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком  всього Українського народу (ст.65 Конституції України,  і ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Оборона України та її захист покладаються на Збройні Сили України.

Відповідно до Указу Президента України від 15.02.20018 року № 33\2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», директиви начальника Генерального штабу Збройних Сил України «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені строки строкової служби у 2018 році» від 02.02.2018 року № Д-3, директиви Командувача військ оперативного командування «Південь»  «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені строки строкової служби у 2018 році» від 15.03.2018 року №4.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у квітні-травні 2018 року» від 21.03.2018 року  № 171-р, якою було затверджена чисельність громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу у квітні-травні 2018 року, Одеській області було визначено планове завдання щодо призову громадян України на строкову військову службу у кількості 870 громадян, а саме;

Станом на 23.04.2018 року  до військових частин було подано всього  618 громадян, що складає 71%  від загальної кількості.

Безпосередньо  Миколаївському району було визначено завдання щодо відправки громадян України на строкову військову службу у кількості 14 осіб. На даний час до ЗСУ вже відправлено 10 чоловік, та чотири закомплектовані і будуть відправлені найближчим часом згідно з графіком відправок (25.04 – 1 чол.: 10.05 – 1чол. і 11.05 – 2 чол.). Всього закомплектовані 14 чоловік, що складає 100% від загальної кількості визначеного  планового  завдання.

 По селищної (сільським) радам:

- Стрюківська с\р          – 5

- Антонюківська с\р      - 3(10.05 – 1чол.)

- А.Іванівська с\р           - 2

- Н.Петрівська с\р          - 1(25.04 – 1 чол.)

- Ульянівська с\р            - 1(11.05 – 1 чол.)

- Миколаївська               - 2(11.05 – 1 чол.)

 Не зважаючи на заходи що вживаються Миколаївський районним військовим комісаріатом  разом з місцевими органами влади, щодо організації та проведення призову, деякі посадові особи самоусунулись від виконання своїх обов’язків, призов перевели у розряд  другорядних,  жодних заходів з цього приводу не здійснюють, Та  як наслідок мають нульові показники:

-  Шабельницька с/р (Парапір Ф.Ф.),

- Скосарівська с\р (Марцинковський А.В.),  

- Левадівська с\р (Котвіцький О.А.),

- Петрівська с\р  (Доценко О.Ю.)

- Олексіївська с\р (Серафімов А.А.)

- Ісаєвська с\р (Черненко Л.В.)

 Значна кількості призовників, які  за станом здоров'я придатні до військової служби, з різних причин та обставин, не бажають виконувати свій конституційний обов'язок перед державою, та всілякими шляхами намагаються ухилятися від призову на строкову військову службу. Батьки призовників, висловлюють недовіру до законодавства України, та із за переживання що призовники будуть направлені до виконання завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганський областях, приховують місце знаходження призовників.

Так, в Миколаївському районному військовому комісаріаті знаходяться на обліку  призовники, які без зняття з військового обліку, вибули на постійне місце проживання, або на заробітки  в інші райони та міста, місце знаходження яких  невідомо. 


Миколаївським районним військовим комісаріатом постійно проводиться   роз’яснювальна робота щодо виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. До зазначених заходів активно залучаються учасники антитерористичної операції, неодноразово надавались висвітлення в місцевої газеті «Миколаївський вісник». 

 
Військовий комісар
Миколаївського районного військового комісаріату
підполковник                                                  С.Л.ТОДОРУК