25.03.2020

Звернення голови Миколаївської райдержадміністрації Д.І.Драгана до жителів району

Шановні мешканці Миколаївського району!

 

Попереду у нас не простий карантинний період, який необхідний, аби зменшити ризик зараження новим вірусом COVID-19 та вберегтись від контакту з його ймовірними носіями. На жаль, людина може бути носієм вірусу ще до того, як у неї проявляться перші симптоми хвороби. Тому Президент України Володимир Зеленський і Уряд  спрацювали на випередження ситуації та оголосили загальнодержавний карантин до 3 квітня 2020 року.

Звертаюсь до вас з проханням відповідально ставитися до ситуації та дотримуватись карантинного режиму. Зокрема, виходити з дому варто лише у разі найбільшої потреби, необхідно постійно мити руки з милом протягом не менше 20 секунд, у разі захворювання носити маски індивідуального захисту та консультуватись телефоном із сімейним лікарем.

Тому прошу вас не ігнорувати інформацію про превентивні та обмежувальні заходи щодо поширення коронавірусу і з усією відповідальністю поставитися до власної безпеки та безпеки ваших рідних. Скоротіть живе спілкування, на щастя, зараз бачити один одного можна завдяки відеозв’язку та обмінюватись інформацією телефоном. Але якщо виникла нагальна потреба поспілкуватись особисто, то будь ласка, дотримуйтесь  дистанції не менше  двох метрів.

        Аби запобігти масовому зараженню та створити належні умови для лікування тих, хто інфікувався, оголошено карантин, а особам, які нещодавно відвідували інші країни переконливо рекомендується самоізолюватись на термін не менше 14 днів, а при підвищенні температури терміново звернутись до лікаря та обовязково повідомити про прибуття з іншої країни.

Самоізоляція виключає будь-які ситуації тісного та тривалого контакту з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 2 метрів), участь у публічних заходах, релігійних відправах, перебування у колективі, користування громадським транспортом тощо. На період карантину заборонено масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями.
На території всієї України будуть працювати лише продуктові магазини, аптеки, банки, автозаправні станції, підприємства критичної інфраструктури державної та комунальної власності й вантажного транспорту, лікарняні заклади. Однак, і там є обмеження: усі консультації лікаря - телефоном, тимчасово заборонені планові хірургічні операції, крім термінових та невідкладних. Йде підготовка та перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

З 18 березня 2020 року припинено пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Особистий автомобільний транспорт громадян може здійснювати рух без обмежень, але теж лише за нагальною потребою.
У вівторок, 17 березня, Верховна Рада України прийняла Закон про боротьбу з коронавірусом, який, зокрема, передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути хворою на COVID-19.

Тому, підсумовуючи усе сказане, прошу:
регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або ретельно мийте їх з милом;
тримайтеся на відстані не менше двох метрів від людей, які кашляють або чхають;
по можливості, не чіпайте руками очі, ніс та рот;
дотримуйтесь правил респіраторної гігієни: прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою при кашлі та чханні. Використану серветку потрібно одразу ж викинути.
При підвищенні температури, появі кашлю та ускладненні дихання не відкладайте звернення за медичною допомогою. За номером телефону – 103 вас проконсультують та направлять, у разі потреби, спецавтомобіль невідкладної допомоги.

Бережімо себе! Будьмо здорові та самовідповідальні! Бажаю всім 36.6!

 

Голова Миколаївської районної

державної адміністрації Денис Драган