08.11.2019

В Миколаївці охочі долучилися до написання радіодиктанту національної єдності

Сьогодні, 8 листопада, працівники районної державної адміністрації та всі небайдужі громадяни, долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Дійство відбувалося в приміщенні культурно-освітнього медіа-центру. Не залишились осторонь і пересічні громадяни нашого району, зокрема Новак Наталія.

Традиційно, щороку, його проводить Українське радіо з нагоди Дня української писемності та мови, який відзначаємо 9 листопада. До написання мали змогу долучатися всі охочі з різних куточків держави та з-за її меж.

Радіодиктант цьогоріч мав назву “Від бересту – до “цифри”. Його створив і зачитував мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, який вніс у текст і кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису, наприклад: “пів століття”, “вебкамера”, “писемности”.

Після завершення, текст радіодиктанту оприлюднили на сайтах Суспільного мовника: “Українське радіо” та “UA: Cуспільне мовлення”. Зокрема, перевірити себе можна за посиланням: https://suspilne.media/news/1958?fbclid=IwAR3jKAXgzC81tLtZupyu8Rw67alCjqlqxUHO8IuhPeLEecxq44A1sIBNB2I.

Після написання радіодиктанту, всі присутні переглянули відеоролик, присвячений річниці відкриття культурно-освітнього медіа-центру, який презентувала його завідувач - Ірина Кудерська.