11.10.2018

Відбулось розширене засідання Координаційної ради із забезпечення надходження до місцевого бюджету та здійснення оперативного аналізу надходжень до державного бюджету від Миколаївського району

11 жовтня 2018 року в малому залі райдержадміністрації відбулося розширене засідання Координаційної ради із забезпечення надходження до місцевого бюджету та здійснення оперативного аналізу надходжень до державного бюджету від Миколаївського району під головуванням голови районної державної адміністрації Л. А. Висоцької, за участю голови районної ради В. Л. Купченка, членів Координаційної ради, керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голів сільських та селищної рад та керівників сільськогосподарських підприємств району.

На порядку денному було представлено до розгляду 3 питання:

1. Щодо сплати сільгоспвиробниками орендної плати (середньої ставки) за користування паями в 2018 році – доповідала  Пономаренко Н.С. - начальник відділу  доходів фінансового  управління райдержадміністрації, яка доповіла, що головним джерелом наповнення районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 99,2% надходжень загального фонду районного бюджету. Станом на 01.10.2018 року надходження по даному податку складають 2076,9тис.грн,що складає 64,9%річних планових показників. Розпорядженням голови Одеської обласної державної №753/А-2018р від 16.07.2018р рекомендовано проведення співбесід з орендарями земельних часток-паїв щодо підвищення до 8 відсотків ставок орендної плати.

Згідно проведеного аналізу по найбільшим платникам за земельні частки-паї в розрізі сільських, селищної рад середня ставка за користування паями станом на 01.10.2018 року по зведеному бюджету району  становить 6,0%.

Найвища середня ставка орендної плати за користування паями:

-                        А-Іванівська с/р 9,3% (ПП «Земля» (керівник Грищенко Б. Т.), ФГ «Олімп» (керівник Грищенко А. Б.), ФГ «Оріон» керівник Кістрюга В. А.);

-                        Стрюківська с/р 8,4% (ТОВ»Людмила» (керівник Афанасьєва Л. М), СТОВ «Агрофірма Каспер» (керівник Павловський М. М.), СТОВ «ім.Мічуріна» (керівник Степанишин І. П.).

Голова районної державної адміністрації відзначила А-Іванівську сільську раду за високий показник.

Найнижчі ставки на звітну дату:

-                        Настасіївська с/р (ТОВ «Агроком» (керівник Смбатян А. Г.), ФГ «Спартак» (керівник Міненко П. Ф.), СФГ «Лан» (керівник Лабунський М. В.);

-                        Олексіївська с/р (ПП «Татул» (керівник Аветисян В. С.), СТОВ «Олексіївське» (керівник Янов В. В.), СТОВ «Інтер-Агро» (керівник Погунін О. М.);

-                        Миколаївська с/р (ТОВ «Агроком» (керівник Смбатян А. Г.), СТОВ «Інтер-Агро» (керівник Погунін О. М.).

ТОВ «Агроком»  (керівник Смбатян А. Г.), ПП «Татул» (керівник Аветисян В. С.), СТОВ «Олексіївське» (керівник Янов В. В.), СТОВ «Інтер-Агро» (керівник Погунін О. М.), СТОВ «Надія України» (керівник Бесараб В. Г.), ТОВ «Ліга-50»  (керівник Шабатура Ю. В.) орендують більшу частину  паїв по району, але при цьому  ставки орендної плати за користування паями мінімальні, (нижчі середньої ставки по району).

Головою районної державної адміністрації дано доручення фінансовому управлінню райдержадміністрації та головам сільських та селищної рад щодо співпраці з керівниками підприємств, які сплачують найнижчі ставки орендної плати стосовно їх підняття до 8%.

За оперативними даними станом на звітну дату ТОВ «Єврос» (керівник Мартинюк В. І.), СТОВ «Надія України» (керівник Бесараб В. Г.) та СТОВ «Олексіївське» (керівник Янов В. В.) мають малий відсоток розрахунків за паї - ТОВ «Єврос» 17,2%, СТОВ «Надія України» 24,2% та СТОВ «Олексіївське» 38%. Голова районної державної адміністрації дала доручення головам сільських та селищної рад щодо проведення бесід з керівниками вищевказаних підприємств з метою здійснення своєчасних розрахунків за паї.

2. Аналіз виконання доходної частини місцевих бюджетів за 9 місяців 2018 року та перспективи виконання річних планових показників році  – доповідала  Пономаренко Н.С. - начальник відділу  доходів фінансового  управління райдержадміністрації, яка зазначила, що за 9 місяців 2018 року по всім 14 бюджетам забезпечено виконання планових показників в повному обсязі. По всім сільським,селищної радам очікується виконання доходної частини річних планових показників  в повному обсязі. Згідно проведених  розрахунків  надходжень до кінця року по : Антонюківській с/р, Ісаєвській с/р, Левадівській с/р, Н-Петрівській с/р, Олексіївській с/р, Скосарівській с/р, Ульянівській с/р, Шебельницькій с/р прогнозується перевиконання доходної частини бюджетів більше 105%.

Голова районної державної адміністрації Л. А. Висоцька зазначила, що сільським та селищній радам також слід уважно ставитися до планування бюджету на наступний рік.

3. Стан виплати заробітної плати на рівні мінімальних державних гарантій на підприємствах, установах державної та недержавної форм власності – доповідала Слабенко Р. І. – начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, яка зазначила, що актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у „конвертах”   послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Основними показниками, які суттєво впливають на наповнення  місцевих бюджетів є: 1) кількість офіційно працевлаштованих осіб,за яких роботодавці сплачують податки - важливим фактором,який пливає на наповнюваність місцевого бюджету є забезпечення контролю щодо зняття з облііку спд–фіз осіб які лише перед державою припинили свою діяльність але фактично продовжують свою діяльність, та недопущення безпідставного вивільнення найманих працівників роботодавцями різних форм власності. Так, ФГ «Берегиня» вивільнило 11 осіб та декларує, що у них немає жодного працюючого. 2) рівень заробітної плати який фактично виплачується. У багатьох господарствах нашого району рівень заробітної плати фактично виплачується на рівні мінімальної або на 1-2% відсотка більше, фактично законодавство не порушується, але порушенням є виплата мінімальної заробітної плати керівнику і найманому працівнику на одному рівні. «Мінімальна заробітна плата - це зарплата працівнику з найнижчою кваліфікацією. Керівники не відносяться до цієї категорії, тому необхідно проводити з ними роботу щодо їх позитивного іміджу та репутації як надійних партнерів, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків»- зауважила Слабенко Р. І.