04.02.2020

Увага : Небезпечний коронавірус 2019 - nCoV

У грудні 2019 року новий коронавірус спричинив спалах хвороб у китайському місті Ухань. Тепер він потрапив до Таїланду, Японії, Південної Кореї ,Австралії та США. Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань вважає,що  потенційний рівень загрози від спалаху нового коронавірусу 2019 - nCoV є високим, подальше його розповсюдження по світу є дуже вірогідним. Хворий може заразити від 2 до 4 осіб,що вказує на його велику контагіозність. Відмічається щоденний зріст захворюваності від 20 до 40%.

Звідки взявся цей вірус?

Усе почалося з того, що у грудні 2019-го в 12-мільйонному Ухані, одному із найбільш густонаселених міст центрального Китаю, зафіксували спалах пневмонії, яку викликав невідомий збудник. А вже на початку січня китайські дослідники виявили новий коронавірус, який і спричинив незрозумілу хворобу. Виявилося, що випадки захворювання пов’язані з торговцями уханського ринку, які продавали живу рибу, тварин та птахів. Згодом ринок закрили і продезинфікували. Але кількість хворих на даний час продовжує  зростати .

Наскільки небезпечні такі віруси?

Коронавірус - це назва цілого «сімейства» вірусів, які отримали свою назву від специфічної форми. Раніше його асоціювали переважно із захворюваннями тварин. Та з’ясувалось, що коронавірус може вражати і людей. Здебільшого він вражає дихальні шляхи, кишково-шлунковий тракт  та нервову систему .

Як передається цей вірус?

Механізм передачі - повітряно - крапельний . Переважно коронавірус передається від тварин до людей.. Але китайські вчені кажуть, що новий вірус може передаватися і від людини до людини. Вірус підступний тим, що спершу коронавірус може мати кишкову форму, а тоді перетворитися на респіраторну. Зараження через фрукти та багажі  з Китаю неможливе.

Які симптоми коронавірусу?

Вчені признають, що ще до кінця невідомо, як вірус  в цілому вражає людину. Симптоми вірусу на перший погляд, подібні до застуди, грипу або - у більш важких випадках -запалення легень. Це висока температура, утруднення дихання, ураження дихальних шляхів та легень. Підступність  вірусу в тім, що він є заразним в  інкубаційний період , тобто  до появи перших симптомів захворювання, який становить близько двох тижнів, в середньому 7 днів.

Як вберегтися від вірусу?

  • уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням,аби уникнути зараження слід користуватись засобами індивідуального захисту(рукавички,респіратори);
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • не вживати сире або погано оброблене м’ясо;
  • дотримуватися правил поведінки при кашлі: не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні

Виявивши симптоми гострої респіраторної інфекції негайно звертайтесь до лікаря!

 МОЗ України наголошує, що вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCoV не існує. Громадянам варто дотримуватись стандартних заходів профілактики ГРВІ.

  •  Мандрівникам до Китаю повністю уникати скупчень тварин, зокрема ринків, де продають живих тварин. А також уникати близьких контактів із злюдьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції та тваринами у сільській місцевості та дикій природі.