28.03.2019

Проведено естафету пам’яті, присвячену 75-тій річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників

Естафета пам’яті, в якій беруть участь всі райони Одеської області, розпочинається з Миколаївського району, так як наш район був першим визволеним районом в Одеській області. 04 квітня цього року делегація Миколаївського району передасть копію штандарта ІІІ українського фронту під командуванням маршала Малиновського, війська якого визволяли наш район і Одеську область та капсулу з Братської могили, де захоронені 25 воїнів – наших земляків, Іванівському району.

З цієї нагоди та з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від німецько-фашистських загарбників, 28 березня поточного року біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни відбулися  урочистості. Участь у заходах взяли голова Миколаївської районної державної адміністрації Лариса Висоцька, голова Миколаївської районної ради Віктор Купченко, учнівська молодь, трудові колективи, громадськість.

Мітинг відкрився під звуки Державного Гімну України.

В серпні 1941 року на нашу землю ступила нога німецько-фашистських загарбників, та наш народ не скорився, всі піднялися на боротьбу з ненависним ворогом, визволення своєї Батьківщини. 30 березня 1944 року настала довгоочікувана пора, звільнення нашого Миколаївського району.

Ми пишаємося і завжди будемо пам’ятати подвиги наших земляків.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Віктор Купченко, який нагадав про те, що під час фашистської окупації загинуло 523 мирних жителя нашого району, 441 були вивезені на каторжні роботи до Румунії та Німеччини. Нагадав про великі бої, які відбувалися на території нашого району та Героїв Радянського Союзу - уродженців нашого району, які брали участь в цих боях та зазначив, що ми повинні пам’ятати наших Героїв-визволителів, тому що ми живемо завдяки людям які прийняли участь в тих боях і які загинули за свою Батьківщину. Також згадав людей, які під час окупації та після неї піднімали країну з розрухи та будували майбутнє.

До привітань приєднався й голова громадської організації «Миколаївська районна рада ветеранів» Віктор Школенко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам‘ять загиблих воїнів та поклали квіти до Меморіалу.