06.06.2018

Про хід відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків району в 2018 році

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»,  Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївського району на період 2018-2020 років,  затвердженої рішенням XІX сесії  Миколаївської районної ради VІІ скликання від  07.03.2018 року №161, розпорядження голови районної державної адміністрації від 07.05.2018 року №153/А-2018 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей району в 2018 році» станом на 04 травня 2018 року в районі розпочато оздоровчу кампанію «Літо-2018».

В районі збережено мережу пришкільних таборів  та погоджено їх дислокацію з Миколаївським районним Управлінням  Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області. Всі пришкільні табори отримали дозвіл на відкриття від Миколаївського районного Управління Головного управління  Держпродспоживслужби  в Одеській області, що підтверджується відповідним актом готовності пришкільного табору до роботи. Миколаївською районною державною лабораторією ветеринарної медицини  проведено відбір води з  харчоблоків закладів загальної середньої освіти  на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники (нестандартних проб води не виявлено).

На базі 16 закладів загальної середньої освіти з 29.05.2018 року розпочато літній відпочинок учнів, яким  охоплено 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 65% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Всього до літнього відпочинку  залучено 995 дітей з пільгової категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Пришкільні табори працюватимуть в одну зміну, тривалість зміни 14 днів. Режим роботи таборів п’ятиденний, шестиденний режим роботи:       - Ульяновський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ»,

- Ісаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ»

- Амбарівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ»

що відповідно зазначено в положеннях пришкільних таборів та актах готовності пришкільних таборів до літнього відпочинку.

На виконання районної програми оздоровлення та відпочинку дітей Миколаївського району на період 2018-2020 років  затвердженої рішенням районної ради від 07.03.2018 року № 161  на організацію відпочинку учнів влітку 2018 року передбачено 336.18 тис. грн., з них кошти районного бюджету 120.0  тис. грн., та  з бюджетів сільських та селищної рад передбачено  216.180 тис.грн., за ці кошти в пришкільних таборах для дітей  організовано  двохразове гаряче харчування.

Всі сільські та селищна рада уклали угоди з фінансовим управлінням районної державної адміністрації про виділення коштів на організацію відпочинку дітей:

Настасіївська с/р - 16.380 тис. грн..,

Н-Петрівська с/р - 25.800 тис. грн..,

Олексіївська с/р - 50.0 тис. грн..,

Стрюківська с/р – 47.0 тис.грн.,

Петрівська с/р -14.0 тис.грн.,

Антонюківська с/р - 26.740 тис.грн.,

Скосарівська - 48.800 тис. грн..,

Ульяновська с/р - 18.100 тис.грн.,

Ісаївська с/р - 22.600 тис. грн.,

Миколаївська селищна рада - 20.0 тис.грн.,

Левадівська с/р - 20.0 тис.грн..,

А-Іванівська с/р – 20.0 тис.грн.

Всього  на суму 329.42 тис.грн.  середня вартість харчування на одну дитину в день у пришкільних таборах складає  35,46 грн.. (від 18,33  грн.- Миколаїівський НВК до 47.61 грн. Настасіївський НВК). Левадівською сільською радою на позачерговій сесії сільської ради виділено додатково ще 7.0 тис. грн. для покращення організації харчування дітей (тепер харчування однієї дитини в день в Левадівському НВК складає 22.60 грн.)

Настасіївський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» -  47.61грн.

Н-Петрівський НВК  «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» - 39.32 грн.

Олексіївський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» - 36.51 грн.

Стрюківська ЗОШ І-ІІІ ст. – 42.18 грн.

Петрівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ»  - 39.86 грн.

Антонюківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» - 28.29 грн.

Скосарівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ»  - 35.02 грн.

Ульяновський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ»  - 34.99 грн.

Ісаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ»  - 35.07 грн.

Миколаївський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» - 18.33 грн.

Левадівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ»  - 22.60 грн.

А-Іванівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ»  – 34.58 грн.

Амбарівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» - 37.18 грн.

Василівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» - 45.81 грн.

Шабельницький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» - 38.91грн.

Переселенський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» - 29.55 грн.

Організація виховної роботи в пришкільних таборах.

На виконання наказу в.о.начальника відділу освіти райдержадміністрації  від 30.05.2018 № 56  «Про закріплення відповідальних за закладами освіти району на період оздоровлення влітку 2018 року» за спеціалістами райдержадміністрації та методистами районного методичного кабінету закріплені пришкільні табори, яких щодня інформують про проведену виховну роботу з дітьми в таборі відпочинку, організацію харчування та вирішуються робочі  питання, які виникають в ході відпочинку. 

      Всі пришкільні табори розпочали свою роботу з святкового відкриття зміни.   В цей день в кожному загоні відбулися вибори активів загонів, оформлення загонових куточків, тренувальна евакуація з приміщень на випадок надзвичайних ситуацій. Закінчивши загонові справи, діти відпочивали на свіжому повітрі та грали в рухливі ігри. 
  Виховна робота у пришкільних відпочинкових таборах  базується на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективній творчій справі й полягає у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної роботи. 

   На чолі кожного загону у пришкільному оздоровчому таборі стоять педагоги-вихователі, які забезпечують виконання дітьми розпорядку дня, організовують їх роботу  спільно з    начальником  та заступником начальника табору.  Всі пришкільні табори відпочинку мають плани роботи, в яких відображено побажання дітей, розвиваючі та оздоровчі ігри.

     Таборами обрано тематичні зміни. Кожен день має свою тему, мету, розплановані різноманітні види діяльності, ігри, розваги. Але основним напрямом виховної діяльності визначено національно-патріотичне виховання, вивчення рідного краю, виховання поваги до народних свят, звичаїв. Так, наприклад, третій день табірної зміни у пришкільному таборі «Сонечко» на базі Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов за темою «Народні свята та традиції». Вихованці 2-го та 5-го загонів здійснили екскурсію в природу з метою збору квітів для віночків. Під час екскурсії Балєва С.Д. ознайомила дітей з народними традиціями свята Трійці.
   Діти із загону  «Капітошка» відпочинкового табору «Веселка» при Петрівському НВК ходили на екскурсію та знайомилися з різноманіттям рослинного світу нашої місцевості, вчилися правильно збирати  природній матеріал, робити з нього гербарій .

  Вчителі початкових класів впроваджують ідеї нової української школи.  Кожного ранку пришкільний відпочинковий табір «Мрія» при Новопетрівському НВК починає свою роботу з ранкової зустрічі . Діти стають у коло та вітаються один з одним різними способами, потім діляться своїм настроєм, розповідають  про свої новини , а вчитель повідомляє чим вони будуть займатися сьогодні у таборі. Така форма роботи створює  атмосферу довіри між дітьми та педагогом, налаштовує учнів до гарного відпочинку та підіймає настрій.

Приділяється велика увага й пропаганді здорового способу життя. Наприклад у пришкільному таборі «Мрія» при Миколаївському НВК
третій день   розпочався ранковою руханкою. На лінійці загони привітали директора табору Кіунову С.В. своїми речівками і девізами. Світлана Володимирівна розповіла про Всесвітній день без тютюну, адже здоровий спосіб життя – це здорове майбутнє нації.

Проведення екскурсійних поїздок по району проводиться шкільними автобусами. Питання поїздок за межі району вирішується з обласним Департаментом поліції.

Станом на 04 травня 2018 року в ДПУ «МДЦ «Артек» з 30.05. по 19.06.2018 року безкоштовно оздоровлюються 3 вихованців  ДЮСШ, які зайняли ІІ місце у зональних змаганнях обласної спартакіади школярів «Шкіряний м’яч» серед дівчат 10-11 класів (30% вартості путівки оплачено за рахунок районного бюджету на суму 8341.71 грн.) та 4 вихованці танцювального колективу «Найкращі Українці» Будинку дитячої та юнацької творчості, які отримали Диплом лауреата І ступеня у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі юнацького та молодіжного мистецтва «ПЛАНЕТА МРІЙ» в рамках мистецького проекту «SPLASH of ART»   безкоштовно (20% вартості путівки оплачено за рахунок районного бюджету – 7414.84 грн.)  оздоровлюються в ДПУ «МДЦ «Артек»  та

2 вихованців  ДЮСШ, які зайняли ІІ місце у зональних змаганнях обласної спартакіади школярів «Шкіряний м’яч» серед дівчат 10-11 класів з 29.05. по 18.06.2018 року безкоштовно оздоровлюються в ДП «УДЦ «Молода гвардія» (30% вартості путівки оплачено за рахунок районного бюджету на суму 4958.10 грн.).

На період оздоровчої кампанії 2018 року всі заклади дошкільної освіти з 01 червня по 31 серпня 2018 року  переведені на санаторний режим роботи.

В період літнього оздоровлення планується оздоровити 480 дітей, що складатиме 85 % від загальної кількості вихованців.

Керівниками закладів дошкільної освіти з працівниками до початку оздоровлення проведені інструктажі серед усіх працівників дошкільних навчальних закладів щодо дотримання протипожежних норм і правил техніки безпеки, безпеки життєдіяльності дітей, працівників в літній оздоровчий період.

Вихователями змінено режим дня, сітку занять на літо, поновлені виносні «доріжки здоров’я», масажні килимки. Вихованці більше перебувають на свіжому повітрі, з дітьми проводиться загартування повітрям, сонцем та водою. За рахунок батьківських коштів придбані іграшки для гри з піском.

На період літнього оздоровлення бухгалтерією відділу освіти райдержадміністрації, бухгалтеріями Миколаївської селищної ради, Стрюківської сільської ради відповідно до «Інструкції з організації харчування дітей в ДНЗ»  затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року за              № 298\227  передбачені додаткові кошти на організацію другого сніданку у вигляді  фруктів, соків.

Всі харчоблоки навчальних закладів забезпечені проточною

холодною та гарячою водою. До початку оздоровлення на  харчоблоках навчальних закладів проведено косметичні ремонти.

Медичними працівниками протягом червня-серпня будуть проведені  антропометричні вимірювання дітей (вага та зріст дитини), дана інформація висвітлюється в батьківських куточках.

Проблема з організацією харчування дітей дошкільного підрозділу Новопетрівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» тимчасово вирішена таким чином:

їжа для дітей готується на харчоблоці шкільної їдальні, там же миється і  посуд проточною гарячою водою. Для дітей облаштовано окрему їдальну кімнату. Адміністрацією Новопетрівського НВК проводиться робота по залученню коштів на ремонт каналізаційної системи та підведення проточної холодної та гарячої води на харчоблок ДНЗ, а саме надіслано клопотання на Н-Петрівську с\раду та на голову Миколаївської районної ради про сприяння у виділенні коштів на проведення ремонтних робіт в дошкільному підрозділі Новопетрівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ» (30.0 тис. грн.)