08.06.2018

Пожежа - небезпечний ворог врожаю

До збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур  разом з озимим ріпаком по сільськогосподарських підприємствах Миколаївського району за оперативними даними у 2018 році підлягає 15354,8 га. На сьогоднішній день погодні умови не дуже радують хліборобів, тому що вже довгий період відсутність опадів (дощу), що звичайно призведе до зниження врожайності сільськогосподарських культур, але потрібно зібрати вчасно та якісно те що вродило.

Особливу увагу необхідно звернути на  захист врожаю від такого ворога полів, як вогонь, адже він не розбирає, чи то хліб , чи трава, а палить все на своєму шляху.

Для запобігання виникненню пожеж необхідно:

-забезпечити зернозбиральну техніку засобами пожежогасіння; звернути прискіпливу увагу на оборювання полів, та розбиття  на ділянки, щоб роз’єднати їх у випадку виникнення пожеж - забезпечити постійне чергування на полі трактора з плугом  та  цистерну з водою для швидкого реагування  у випадку виникнення пожежі;

- дотримуватись правил пожежної безпеки.

Але найбільшою причиною виникнення пожежі є людський фактор,необережне поводження з недопалками, підпалювання сухої рослинності, ігнорування правил пожежної безпеки, призводить до втрати врожаю, а ще гірше до летальних випадків.

Хліборобська праця, нелегка і примхи погоди завжди вносять свої корективи у процес вирощування хліба (в основному негативні: спека, сильні опади, град, буревії ) та й ще людина своєю недбалістю може знищити плоди праці інших людей за один момент.

Необхідно бути дуже обережними,дотримуватись правил пожежної безпекитому що один сірник,  один недопалок, ігнорування дотримання  правил пожежної безпеки може звести нанівець тяжку працю багатьох тих, хто причетний до вирощування хліба.

 

 Завідувач сектору агропромислового

розвитку, екології та природних

ресурсів відділу економічного та

агропромислового розвитку

райдержадміністрації Чашук Н.С.