02.11.2018

4 листопада - День соціального працівника України

У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери.

Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

На жаль, у нашому суспільстві утвердились неадекватні уявлення про специфіку і особливості професії соціального працівника.

На перший погляд може здатися, що в їх роботі немає нічого героїчного – адже вони просто допомагають людям у вирішенні життєвих проблем. Але це не зовсім так.

У роботі соціального працівника ключовим словом являється “допомога”. Допомога пенсіонерам, безхатченкам, дітям-сиротам, інвалідам, наркозалежним, дітям вулиці, ВІЛ-інфікованим, дітям з “проблемних” сімей, людям з обмеженими можливостями тощо.

- Соціальна робота – одна з тих професій, яка підтримує людину тоді, коли виходу немає. Чи, точніше, тоді, коли цей вихід самотужки не вдається знайти. Людські проблеми та їх вирішення – основний вектор діяльності соціального працівника, - говорить Наталія Тисяк - директор Миколаївського територіального центру соціального обслуговування.

 Соціальна робота невід`ємна  від суспільства і спрямована на усі його проблемні прошарки. Тому необхідність у соціальній роботі існуватиме доки існує суспільство, навіть за найкращого його розквіту, не кажучи вже про суспільство у кризовій ситуації.

Галагуз Надія Анатоліївна з смт. Миколаївки - соціальний робітник вдома структурного підрозділу відділення Миколаївського територіального центру соціального обслуговування віддала 16 років свого життя цій благородній професії.

- Професія соціального працівника є складною, виснажливою та напруженою.  На жаль, вона незавжди належно оцінена, часом і суспільством. Але! Соціальна робота неймовірно цікава. Вона служить на Благо. Вона дарує Надію, відстоює права тих, від кого відвернувся світ. Вона повертає у суспільство тих, хто не міг в ньому втриматися. Вона дарує життя у всіх сенсах цього виразу,- зазначає Н.А. Галагуз. Надія Анатоліївна сьогодні обслуговує 10 підопічних.

Галка Вікторія Вікторівна - соціальний робітник вдома з с. Скоскарівки - 15 років працює на цій посаді, сьогодні обслуговує 8 підопічних, а Дубінець Інна Камбарівна з с. Стрюкове – 23 роки, сьогодні обслуговує 10  підопічних.

У стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання Миколаївського територіального центру соціального обслуговування перебуває 16 підопічних, про них піклуються 10 працівників відділення. Усього ж по району 21 соціальний робітник. Найстарша підопічна відділення Кривенко Олександра Онисімівна -   їй 93 роки.

- Вони для мене стали рідними людьми, такі доброзичливі, привітні, усмішливі, терплячі і дбайливі, - так відгукується підопічна Мікоткіна Любов Олександрівна про працівників відділення. Такої думки й всі інші підопічні відділення.

  Дранчук Лариса Ярославівна працює на посаді соціального працівника Миколаївської селищної ради з  квітня 2009 року. Лариса Ярославівна зарекомендувала себе лише з позитивної сторони, як справжній  фахівець своєї справи, вона відповідальна, чуйна  та добросовісна  людина. За характером спокійна та врівноважена, Лариса Ярославівна користується повагою та авторитетом у колективі та серед мешканців селищної ради, які звертаються за довідками чи з питання оформлення документів для призначення державних допомог та субсидій. Вона завжди привітно, доброзичливо зустрічає своїх відвідувачів, нікого не обділить увагою: когость підтримає добрим словом, когось порадою. І як результат – лише позитивні відгуки про її роботу та слова вдячності від людей. Обрана Ларисою Ярославівною професія соціального працівника - це яскравий приклад того, що людина дійсно працює за покликом душі, завжди готова допомогти людям у скрутну хвилину, дарувати їм  душевну теплоту та надію.

Коли мова заходить про безробіття, першою інстанцією, куди звертаються  жителі району, є Миколаївська районна філія Одеського обласного центру зайнятості, де на обліку перебувало станом на 30.10.2018  686 безробітних. Сьогодні ця структура займає важливу ланку, виступаючи своєрідним посередником між роботодавцем та безробітним. Нині про майбутнє жителів району турбується 7 спеціалістів. Саме завдяки небайдужості й людяності професіоналів, які працюють в філії, жителі району мають змогу бути зайнятими на ринку праці, підвищити рівень кваліфікації, отримати послуги з професійного навчання, реалізувати свої здібності та отримувати корисну і актуальну інформацію щодо працевлаштування.

Згуртований трудовий колектив працює впродовж багатьох років очолює висококваліфікований фахівець, досвідчений керівник і вмілий організатор-директор Наталія Петрівна Борш. У філії сьогодні працюють:  А.О. Ходзінська– заступник директора, начальник відділу надання соціальних послуг, Л.А. Чашук - заступник начальника відділу надання соціальних послуг, Н.М. Гордина  - провідний фахівець з питань зайнятості, С.А. Буга - провідний фахівець з питань зайнятості,  В.М.Дашкевич - провідний фахівець з питань зайнятості; В.М. Яковчук - провідний фахівець з питань зайнятості; В.В.Чабан– водій.

Миколаївський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді – заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. В Миколаївському РЦСССДМ працюють: директор Л.О. Купченко, бухгалтер  О.Д. Осадча, фахівці із соціальної роботи  А.О. Войченко, Т.І. Гарбуз,  А.О. Стащищак.

Основними завданнями центру є: проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді; виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги; здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах; забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

 Щодня працівники Центру здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує. На практиці фахівцям доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч-на-віч з власною кризою, потребують підтримки. Позитивні результати з мінімізації чи подолання складних життєвих обставин в сім’ях надають сил та оптимізму для подальшої роботи спеціалістам Миколаївського РЦСССДМ. В Миколаївському районі сімей, які перебувають на обліку як такі, що опинились в складних життєвих обставинах – 136, в них виховується 361 дитина.

- Нехай кожна сім’я чи особа, яка потрапила у складні життєві обставини пам’ятає, що вона не одинока у цьому світі і є до кого звернутися по допомогу,- зазначає директор центру Л.О. Купченко.

 Соціальний захист з питань пенсійного забезпечення у Миколаївському районі забезпечують 8 кваліфікованих спеціалістів Миколаївського підрозділу Березівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області: О.М. Кідготко - начальник відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій,  О.С. Дімітрова - начальник Миколаївського сектору прийому громадян, О.М. Бутенко - головний спеціаліст відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій, О.І. Гаврилова - головний спеціаліст Миколаївського сектору прийому громадян, О.А. Кодруль - головний спеціаліст відділу КПР №2 управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю, В.А. Корітнянський - головний спеціаліст ВРПІАС, А.М.Чапаєва - головний спеціаліст відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій, К.Л. Корітнянська - головний спеціаліст відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій. Їхня робота полягає у щоденному спілкуванні з громадянами, які потребують підтримки та турботи. Це пенсіонери, інваліди, ветерани війни, внутрішньо переміщені особи. Завдяки налагодженій роботі прийом та обробка документів, прийняття рішень про призначення пенсій та їх виплата проводяться у максимально короткі строки. Сьогодні 4234 пенсіонерів Миколаївського району отримують пенсії.

Також підрозділ орієнтований на співпрацю з громадянами, яким до пенсії ще дуже далеко. Це студенти, молодь, працевлаштовані громадяни, безробітні, громадяни передпенсійного віку. Мета цієї роботи полягає у інформуванні громадян щодо можливості користування електронними ресурсами Пенсійного фонду України, щодо необхідності отримання стажу, необхідного для призначення високої пенсії, правильності та повноти подання документів для призначення пенсій.

Тож, у переддень свята вітаємо усіх працівників соціальної сфери району бажаємо їм і їхнім родинам міцного здоров’я, благополуччя, добробуту, всіляких успіхів, творчого натхнення, здійснення всіх задумів і мрій, і щоб не вичерпалися щедрість людської душі, бажання і спроможність бути корисними людям. Нехай ваша компетентність, працьовитість і небайдужість надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення причетності до великої справи.