12.08.2019

Продовжуємо тему інформування про виконання заходів районної програми розвитку освіти Миколаївського району на 2019-2021 роки за І півріччя 2019 року

Так, наступним пунктом є:

2.1. Забезпечити переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність до Закону України «Про освіту».

Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської  районної  державної  адміністрації 24.05.2019 року на нараді директорів закладів освіти проведено роз’яснювальну роботу щодо переоформлення установчих документів до 2022 року, зокрема статутів закладів загальної середньої освіти, з метою приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», наразі робота з даного питання триває. На даний час переоформлено установчі документи Шабельницького НВК.

2.2 Проведення в установленому чинним законодавством порядку оптимізації мережі  закладів загальної середньої освіти,  створення  опорних закладів.

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту», враховуючи зменшення кількості учнів та той факт,  що у 2018/2019 навчальному році у  Шабельницькому  НВК  навчається всього 41 учень, в 1-9 класах середня наповнюваність класів становить 3-4  учня, відсутні взагалі учні в 2, 6, 10-11 класах,  у 3 класі – 4 учня, 4 класі – 3, 9 класі - 4 дитини –  організовано навчання за  індивідуальною формою.

У даному закладі освіти працює лише 10 вчителів, декому з них доводиться одночасно викладати кілька предметів, так як відсутні фахівці хімії, інформатики, географії, біології та іноземної мови. Тому рівень підготовки учнів з цих предметів значно нижче середнього. Учні Шабельницького НВК не беруть участі в предметних олімпіадах та конкурсах, конкурсах МАН.

З метою  подальшого  забезпечення стабільного функціонування, приведення матеріальної бази закладу  освіти відповідно до фінансових можливостей, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів,  Миколаївська районна рада на ХХVІ сесії VІІ скликання прийняла рішення від 15 березня 2019 року № 240  «Про перейменування Шабельницького НВК «Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів – ДНЗ» Миколаївської районної ради Одеської області» в Шабельницький НВК «Заклад загальної середньої освіти  І – ІІ ступеня – Заклад дошкільної освіти».