25.09.2015

Відбулося засідання Громадської ради при Миколаївській райдержадміністрації

25 вересня відбулося засідання Громадської ради при Миколаївській райдержадміністрації. На порядку денному  були розглянуті та обговорені основні питання : 1.Про середній рівень здачі ЗНО у 2015 році з усіх предметів випускниками шкіл Миколаївського району. 2. Про стан та перспективи соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України. 3.Про децентралізацію влади та добровільне об’єднання громад.

Заслухавши інформацію з першого питання начальника відділу освіти Миколаївської РДА О.В. Пашкевича, голова Громадської ради С.О. Білощук вніс пропозицію рекомендувати взяти на контроль школи, в яких рівень ЗНО був низьким і проводити в них незалежні зрізи знань, для оцінювання роботи вчителів з цих предметів, а заступник голови Громадської ради Зелінська А.О. акцентувала увагу на тому, що у загальноосвітніх навчальних закладах району не вистачає викладачів з англійської мови, і запропонувала рекомендувати звернутись О.В. Пашкевичу до обласного відділу освіти з метою забезпечення вчителями англійської мови шкіл району.

З другого питання інформувала присутніх А.О. Зелінська громадська організація «Всеукраїнське об’єднання ЗАСТУП». За розглядом даного питання член громадської ради А.В. Демський звернув увагу присутніх  на те, що ставки психолога не передбачено у штаті Миколаївської ЦРЛ та запропонував звернутись з клопотанням до Миколаївського райвійськкомату з питанням розгляду можливості відкриття у їхньому штаті посади психолога по роботі з УБД АТО.  

Додатково голова Громадської ради С.О. Білощук  виніс на розгляд питання оформлення земельних ділянок учасниками АТО та запропонував прийняти рішення про звернення до Миколаївської райдержадміністрації щодо розгляду питання оформлення проектів відводу земельних ділянок учасникам АТО за рахунок коштів районного бюджету.

По третьому питанню прийнято рішення Громадською радою звернутися  до Миколаївської райдержадміністрації з пропозицією, щоб вона разом з ДФС у Миколаївському районі, розробили порівняльні таблиці щодо надходжень і витрат бюджетів майбутніх територіальних громад в порівнянні з нинішніми надходженнями і фінансуванням сільських та селищної рад, а також порівняльну схему надання адмінпослуг та повноважень, що планується надати громадам. А також рекомендувати райдержадміністрації розробити конкретні плани і заходи, щодо інформування  населення Миколаївського району з питань децентралізації влади в Україні.

По завершенню розгляду основних питань також розглядалися питання щодо створення постійних комісій  Громадської ради та про збільшення кількості членів Громадської ради.